Щоб організувати економне опалення великих площ, необхідно підібрати відповідне обладнання. Найбільш оптимальним рішенням є твердопаливні котли тривалого горіння. Представлені вони в досить широкому асортименті, тому можна купити відповідну модель для обігріву будь-якого приміщення. Однак попередньо потрібно ретельно оцінити характеристики доступних на ринку агрегатів.
Основні різновиди твердопаливних котлів
Плануючи ручної твердопаливний котел купити, необхідно буде розібратися з його основними класифікаціями. За методом спалювання палива всі моделі діляться на дві групи:
- Класичні. В якості основного елемента виступає теплообмінник, що забезпечує нагрів теплоносія. Гранично надійні, довговічні, але ККД не найвищий.
- Піролізні. Такі котли виділяються складної і багатоступінчастої системою спалювання палива, що дозволяє істотно збільшити загальну продуктивність.
Також подібне опалювальне обладнання розрізняється за типом палива, що спалюється:
- на дровах,
- вугіллі,
- пеллетах,
- тирсі.
Моделі на дровах є найбільш поширеною варіацією. Їх популярність пояснюється повною невибагливістю до вживаного палива. Ось тільки відсутність автоматики змушує по мірі згоряння дров своєчасно їх підкладати. Котли на вугіллі актуальні для заміських котеджів. Пелетні моделі припускають застосування спеціальних паливних деревних гранул. Продуктивні, але використовуваний тип палива накладає певні обмеження.
Матеріал виготовлення котлів
Зараз твердопаливні котли з ручною подачею палива можуть бути виконані з двох типів металу - чавун і сталь. Чавунні моделі виділяються секційної конструкцією, а також опцією розбирання. У разі необхідності проведення ремонтних робіт, даний нюанс істотно спрощує завдання майстру. Єдиний недолік чавунних агрегатів - це нестійкість до температурних перепадів. Якщо станеться тепловий удар, стінки можуть не витримати.
Сталеві котли не розбірні, стійкі до теплових ударів, тому вони дуже часто оснащуються різної електронікою, що дозволяє змінювати режим. У процесі тривалої експлуатації у сталевих приладів може прогорати метал.
Основні критерії вибору твердопаливних котлів тривалого горіння
Вибираючи котли опалення на 1000 м2, відразу визначаємося з типом палива. У пріоритеті той варіант, який найпростіше закуповувати і доставляти.
Ключовою характеристикою твердопаливних котлів є потужність. Для цього буде потрібно підрахувати квадратуру приміщення. В середньому на 100 кв.м площі потрібно 10 кВт потужності. Крім того, до отриманої потужності додаємо додатково 10%, так як завжди повинен бути резерв по потужності.
Не менш важливою характеристикою є обсяг завантажувальної камери. Чим вона місткий, тим рідше потрібно завантажувати паливо.
Також обов'язково звертаємо увагу на ККД. Котли для невеликих приміщень до 120 м2 з невисоким ККД, будуть витрачати набагато більше палива.