Довготривалому та ефективному функціонуванню твердопаливного котла опалення багато в чому сприяє регулярне та правильне його обслуговування.
Він повинен ретельно очищатися від смол, сажі та шлаків, що накопичуються на поверхнях, які передають тепло. Крім того, необхідно стежити за тим, щоб дверцята зольника та завантаження закривалися досить щільно.
Очищення котла виконується перед початком топки після того, як він охолоне повністю. При цьому чистку внутрішніх поверхонь необхідно проводити тільки сухим способом, без застосування будь-яких миючих засобів і води, оскільки їх використання може призвести до порушення герметичності в системі відведення продуктів горіння.
Відкладення смол видаляється за допомогою скребка на ще теплих поверхнях котла.
Періодичність обслуговування
Те, з якою інтенсивністю наліт накопичується на внутрішніх поверхнях виробу, залежить від виду і якості палива, режиму експлуатації котла і стану димовідвідної труби. Але, у будь-якому випадку, рекомендується проводити обслуговування з певною регулярністю. Так, наприклад, слід виконувати:
- чищення зольної камери щодня протягом усього сезонного періоду експлуатації;
- чищення щіткою каналів, що відводять газ, щотижня;
- очищення колектора димових газів та місця з'єднання труби раз на квартал;
- гідравлічне випробування котла, що підтверджує його міцність та герметичність з'єднань, щорічно, після закінчення опалювального сезону. Випробування проводиться під тиском, що перевищує робоче 1,3 рази;
- перевірку димових каналів один раз на три роки.
Більш повна інформація щодо обслуговування котла, як правило, міститься в інструкції, що додається до виробу.